CVIČENÍ PRO DĚTI/SPORTOVNÍ TÝMY

U mladých sportovců jsou FYZIOTRÉNINKY součástí jejich kompenzačního, nebo také lze říct regeneračního cvičení, kdy se buď cíleně soustředíme na kompenzaci jejich jednostranných pohybových zatížení, nebo pracujeme formou her na komplexním zapojení svalů celého těla a tím zlepšení držení těla a pohybových návyků. 

Trénink je již od raného věku je velmi důležitý, jelikož dítěti dopřejete kvalitní základy do celého života a tělo tak nemá dlouhodobě ničené, jakoby se mohlo stát v pozdějším věku. Jistě všichni víme, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako bys našel. Lekce jsou možné jak skupinové, tak individuální.

Ve svých přístupech často vycházím právě z vývojové kineziologie, laicky řečeno, využívám pozic a pohybů, které můžeme vidět u dětí během prvních let života. Děti k těmto pohybům mají tedy velmi blízko i v pozdějším věku, avšak školní docházka, dlouhá léta sezení v lavici, je o tyto cenné pohybové vzorce připravují. 

Pokud je u dítě navíc nejoblíbenější aktivitou ve volném čase počítač, televize anebo psaní nekonečných domácích úkolů, zadělává si tím na nemalý problém v budoucnosti.