"CHCEŠ SE HÝBAT, HÝBEJ SE SPRÁVNĚ!"

FYZIOFITNESS

Pojem FYZIOFITNESS se začíná čím dál více ve světě skloňovat, jelikož spojení fyziologicky správných pohybů, díky kterým si člověk dokáže během chvilky prakticky sám ulevit, je neocenitelný. 

Primárním cílem fyziofitness je prevence i terapie funkčních poruch pohybového aparátu, a to především prostřednictvím zlepšení držení těla a nápravy svalových dysbalancí, které jsou častou příčinou bolesti zad. 

Tomu, co to vlastně fyziofitness je, jsem věnovala výše, pojďme si ale přeci jen ještě více přiblížit, co vás na lekci čeká a pro koho je trénink vhodný. Tréninky lze využívat v kombinaci s kompenzačním cvičením. U fyziotréninků, kde, jak již bylo řečeno v samostatném článku, propojujeme principy fyzioterapie s fitness, využívám tento druh tréninků i pro redukci tuku, nabírání svalové hmoty, zvýšení vytrvalosti a to všechno ZDRAVĚ.

Fyziofitness je kombinací fyzioterapie a fitness - jejich postupů, technik i cílů. Propojením rehabilitačních metod s posilováním lze dosahovat rozmanitých výsledků dle potřeb a požadavků klientů s nekulturistickými ambicemi. 

Každý jedinec si v průběhu života buduje své pohybové stereotypy.  Ty ale nejsou vždy správné. Několik hodin denně se kroutíme ve školní lavici, později na kancelářské židli v práci. Hrbíme se u počítače s jednou rukou na myši, neustále skláníme hlavu nad mobil, neprospívají nám ani dlouhé cesty autem a večery v polovičním sedu, polovičním lehu u televize. Tělo bolí a my si ulevujeme zdánlivě pohodlnými pozicemi, které ale časem mohou vyústit v závažnější zdravotní komplikace.

Jedná se o komplexní cvičení zaměřené na každičký sval v těle, o kterém kolikrát ani nemáte tušení, že existuje. Používáme různé pomůcky, jako jsou therabandy, kettlebelly, flowin, TRX a hlavně váhu svého těla. 

Pracujeme nejen s fyzickou stránkou, ale snažíme se při tréninku být v přítomném okamžiku, vnímat, co v těle probíhá za procesy, zpomalit a tím pracovat i se stránkou psychickou, která je pro veškerý progres extrémně důležitá. Naučíme se pracovat s nitrobřišním tlakem a celkovým zapojením všech segmentů těla do pohybu. Díky tomu, že postavíme silné základy, bude se vám snadněji fungovat i v běžném životě při úplně běžných denních činnostech.