CVIČENÍ PRO MAMINKY PO PORODU


Nutno podotknout, že diastáza není problémem jen estetickým, ale v průběhu let trpí celé tělo. Důsledkem mohou být například bolesti páteře, přetěžování kloubů končetin, svalů, problémy s pánevním dnem, zažívací problémy apod. 

Ať už jste po porodu císařským řezem, nebo porodem přirozenou cestou, neznamená to, že už nikdy nebudete mít vybudovaný silný korzet. Ba naopak, můžete ve svém těle najít opět silnou oporu při jakékoliv zátěži a mít krásně ploché bříško. Čím dříve po porodu začnete, tím lépe. Cvičení maminek po porodu ale ovšem neznamená zaměření pouze na diastázu, ale celkový návrat do kondice dle Vašeho přání. 

Návrat do kondice po porodu, se pro někoho může zdát nemožné, pro někoho jednoduchou záležitostí. Hned v úvodu si pojďme říct, že přes sed-lehy cesta nevede. 

Střed našeho těla ukrývá pro život nezbytné orgány a vychází z něj veškerý pohyb. V důsledku průběhu těhotenství se přirozeně rozestupují přímé břišní svaly a tvoří místo pro miminko. Tento jev se nazývá ROZESTUP a je naprosto přirozeným jevem. Pokud však tento stav překročí určitou hodnotu, nazývá se DIASTÁZA, aneb strašák dnešní doby. Po porodu by se mělo bříško zanedlouho vrátit do původního stavu. Pokud se tak ale nestane a svalstvo břicha spolu s vazivem je stále oslabené, je potřeba tuto skutečnost začít řešit vhodným cvičením.